Estetická gynekológia

LASEROVÁ KOREKCIA RODIDIEL

V spoločnosti Gyncentrum SK uskutočňujeme ultramodernú laserovú korekciu statiky reprodukčného orgánu.

Vážení pacienti,
pred našimi očami v súčasnosti prebieha revolúcia v liečbe urogynekologických problémov a porúch reprodukčného systému.Tieto choroby, ktoré spôsobujú obrovské problémy života najmä počas perimenopausy, ale tiež často platia aj pre mladšie ženy (po vaginálnom pôrode) sa vyskytujú u viac ako 70- 90% populácie.

Nie všetky dámy to hlásia ako chorobu – často si myslia, že to musí tak byť.

Najväčší omyl – je to nutné liečiť.

 

Inkontinencia moču, zníženie pohlavných orgánov, uvolnenie vaginálnych stien, s ktorými bojujú rôznymi chirurgickými zákrokmi, ktoré vyžadujú hospitalizáciu, použitie skalpelu a šitie.

Z toho často plynúce časté nežiaduce efekty.

V súčasnej dobe máme k dispozícii ultra-modernú technológiu MonaLisa Touch, laserový systém. Táto laserová technológia je neinvazívna, bezbolestná, vykonáva sa ambulantne, – generujúca veľmi dobré výsledky.

Ide o metódu, ktorá zužuje vagínu, zlepšuje inkontinenciu moču, vedie ku korekcii zníženia pošvových stien a zúženie zlepšuje komfort pri pohlavnom styku.

Laser spôsobil revolúciu v mnohých oblastiach medicíny – chirurgii, dermatológii, kozmetike – a teraz vstupuje do gynekológie.

Laser ako zo „sci-fi“ nakoniec plní očakávania gynekológov a najmä našich pacientiek – žien postihnutých problémami ako:
– inkontinencia moču (spontánny únik moču pri kašľanií, cvičení, „trampolíne“, dokonca častá naliehavosť)
– zníženie prednej a zadnej steny vagíny (ako často uvádzajú pacienti: “niečo hmatateľné” v pošve)
– nepohodlie pri pohlavnom styku – široká pošva

To všetko môže byť korigované laserovou metódou, ktorá regeneruje sliznicu a vaginálnu stenu a obnoví jej pôvodnú elasticitu.

Váš ošetrujúci lekár
,
MUDr. Šaško Peter

Gyncentrum SK, spol. s r.o.

 

Máte niektoré z nasledujúcich problémov ?

• močová stresová inkontinencia / unikanie moču pri kašli, smiechu, „trampolíne“/
• roztiahnutie pošvových stien / pôrod, vek /
• bolesť pri pohlavnom styku
• prejavy suchosti či poškodenie vaginálnej sliznice
• problémy, ktoré vyplývajú zo zmien pošvy po vaginálnom pôrode
• vaginálne svrbenie a opakované zápaly
• zmeny kože / bradavice /
• stmavnutie kože veľkých a malých pyskov aj konečníka
• strie po pôrode
• keloidná jazva po pôrode

 

Prečo máte tieto problémy ?

Vaginálna ochabnutosť je spôsobená zníženou elasticitou vaginálneho tkaniva, stratou kolagénu a svalovou ochabnutosťou, ku ktorému dochádza vplyvom hormonálnych zmien a vaginálneho pôrodu.
Toto má v konečnom dôsledku vplyv na zhoršenie kvality sexuálneho života.

Po vaginálnom pôrode dochádza k mohutnému roztiahnutiu pošvového svalstva a jeho poraneniam. Za niekoľko mesiacov po pôrode pošva pomaly získava svoje svalové napätie, ktoré ale ani zďaleka  nedosahuje svojej pôvodnej pevnosti a elasticity. U mnohých žien môže táto vaginálna ochabnutosť ovplyvňovať kvalitu ich sexuálneho života. Prejavuje sa zníženou tesnosťou a citlivosťou vo vaginálnej oblasti.
Po pôrode alebo v období menopauzy často dochádza k zníženiu pošvovej sliznice a uvoľneniu pošvových stien. Týmto zároveň dochádza k porušeniu uzáverového mechanizmu moču s následným samovoľným únikom moču pri fyzickej aktivite, kašli, smiechu a podobne. Trpí tým 40 percent žien. Ďalšími častými problémami, ktoré s týmto súvisia sú: pošvové zápaly, atrofia pošvovej sliznice, svrbenie a taktiež nepríjemné pocity či bolesť pri pohlavnom styku. Následne takto postihnutá žena, ako aj jej partner môžu považovať ich pohlavný styk za neuspokojivý.

V období menopauzy alebo v období perimenopauzy / pred prechodom /
Vaginálna atrofia postihuje viac ako polovicu žien v čase menopauzy alebo perimenopauzy. Prejavuje sa predovšetkým svrbením, poruchou lubrikácie / zvlhčenia /, sexuálnou dysfunkciou – bolestivý pohlavný styk, sťažené dosiahnutie orgazmu, krvácanie po pohlavnom styku, častejšie močenie.

Ak áno, je to dôsledok hore uvedených skutočností a pomôcť Vám môže práve ošetrenie laserom MonaLisa Touch. Je to ošetrenie neinvazívne, nebolestivé a celkom bez rizika.

Vzhľadom k tomu, že sliznica reaguje na laserové ošetrenie ďaleko rýchlejšie ako koža, problémy s unikaním moču sa upravia zvyčajne 3. až 7. deň po ošetrení. Ostatné vlastnosti pošvy, ako zúženie a pošvový diskomfort sa normalizujú do 3-4 týždňov po ošetrení.

 

Čo nastane po ošetrení MonaLisa Touch

Laser pôsobí priamo na stenu pošvy a tak vyvolá množstvo presne rozmiestnených mikrozranení sliznice, čo vedie k vzniku nových buniek a žliaz. To ovplyvňuje základnú prestavbu celej sliznice pošvy. Zákrok zaisťuje zmrštenie pošvy, regeneráciu sliznice. Revolučný panetovaný Deka Puls, ktorý MonaLisa Touch stavia do úlohy „mercedesu“ medzi laserami.

 

Výhody použitia CO2 laseru MonaLisa Touch

• nebolestivý zákrok
• krátky čas zákroku / niekoľko minút /
• bez nutnosti použitia anestézie
• žiadne nežiadúce účinky
• rýchla úprava ťažkostí bez potreby zotavenia
• pri zákroku alebo po ňom nedochádza k žiadnemu krvácaniu

 

Vlastné ošetreniu CO2 laserom MonaLisa Touch

Pred zákrokom nie je nutná žiadna špeciálna príprava. Zákrok robí vyškolený lekár – gynekológ. Zákrok je úplne nebolestivý a nie je potrebná žiadna forma anestézie. Po očistení pošvy od hlienu, sa do nej zavedie špeciálne upravená hlavica laseru, ktorou sa aplikuje laserové žiarenie na sliznicu pošvy a oblasť pod močovou rúrou. Pacientky pri výkone nepociťujú žiadnu bolestivosť, pociťuje vibrácie, výnimočne môžu cítiť pocit tepla. Zákrok trvá asi 20 minút aj s prípravou. Po zákroku je pacientka plne schopná bežného režimu. Odporúča sa cca týždňová sexuálna abstinencia, vyhýbanie sa kúpania vo verejných kúpaliskách, sauna a podobne…

Efekt po vaginálnej rejuvenizácii je poznať už cca 1 týždeň po zákroku no jeho maximum sa dosiahne asi za 2 – 3 mesiace, kedy je dokončená novotvorba kolagénu a elastínu.

Laserom dokážeme modelovať aj vonkajší genitál , ktorý tiež vekom a zmenami po pôrode / jazvy, strie/ mení svoj vzhľad.

Princípom je spôsobenie mikrozranení kože, čo vedie k vzniku nových buniek kolagénu a elastínu.

Tento výkon sa vykonáva v miestnom znecitlivení

Pre dosiahnutie maximálneho a cca 2 roky trvajúceho efektu, je nutné ošetrenie absolvovať v 4-6týždňových intervaloch celkom 3 krát.

Kedy je ošetrenie KONTRAINDIKOVANÉ:

• tehotnosť
• menštruácia
• kojenie
• onkologické ochorenie v oblasti krčka a pošvy
• abnormálne a nedoriešené cytologické nálezy
• autoimunitné ochorenia s poruchou tvorby kolagénu a elastínu

K ošetreniu si je nutné priniesť výsledok onkologickej cytológie
/ ster z krčka maternice / nie starší ako 1/2 roka.